Spoznajte nás

Čo je skauting?

Slovenský skauting je nezisková organizácia, ktorá vytvára priestor na plnohodnotný všestranný rozvoj detí a mladých ľudí. Snažíme sa im odovzdávať pozitívne hodnoty, pripravovať pre nich nezabudnuteľné zážitky, vytvárať bezpečný priestor na budovanie priateľstiev, viesť ich k aktívnemu občianstvu a budovať ich vzťah k prírode.

Má svoje samostatné organizačné podjednotky, ktoré sídlia v rôznych mestách a voláme ich zbory.

3. zbor Aničky a Bořivoja Uhrových Kežmarok

V našom zbore uskutočníme za jeden rok viac ako 200 družinoviek a niekoľko desiatok výletov či víkendových akcií. Okrem toho organizujeme aj letný skautský tábor, tento rok sa nám podarilo zorganizovať aj ten zimný. Za všetkým sú mnohé hodiny plánovania a prípravy našich skvelých dobrovoľníkov.

Fungujeme v troch samostatných oddieloch. Za chod zboru zodpovedá zborová rada, ktorú tvoria vodcovia jednotlivých oddielov, ekonóm, hospodár a vodca zboru.

Naše oddiely

1. oddiel skautiek Veľký tresk

Oddiel tvoria dievčatá od 7 do 18 rokov.

Družiny - Koaly, Biele líšky, Srnky, Veveričky a Sýkorky

Kontakt na oddielovú vodkyňu:

Sára Sokáčová (Cestovina)

sara.sokacova@gmail.com

1. oddiel skautov Bořivoja Uhra

Oddiel tvoria chlapci od 7 do 18 rokov.

Družiny - Fénixovia, Kežmarskí kamzíci, Templári a Supy

Kontakt na oddielového vodcu:

Richard Král (King)

kral.riso.rk@gmail.com

1. roverská patrola Vyjúceho vlka

Oddiel tvoria dospelé skautky a skauti 18+. Súčasťou oddielu sú aj rodiny s deťmi.

Družiny - Škorice, Čierni vlci

Kontakt na oddielového vodcu:

Maroš Kovalčík (Koláč)

kovalcikmaros@gmail.com