Chcete k nám dať vaše deti?

V Slovenskom skautingu delíme členov na niekoľko vekových kategórií, ktoré sa odlišujú nielen názvami, ale aj ponúknutým programom a spôsobom, akým si osvojujú skautské hodnoty. Každý vek si vyžaduje špeciálny prístup, preto sa deti stretávajú v rovesníckych skupinách.

V našom zbore sa deti stretávajú na týždennej báze so svojou družinou. Ak chcete zistiť, či máme pre vaše dieťa miesto, kľudne sa nám ozvite.

Vĺčatá a včielky

Do tejto vekovej kategórie sa radia deti vo veku 7 až 10 rokov.

Heslo vĺčat a včielok je: Buď stále lepším/Buď stále lepšou!

Týmto heslom sa vĺčatá a včielky už od mladého veku učia zlepšovať malými krokmi. Dôraz sa kladie na ochotu byť stále lepším a takto sa u detí vytvára pozitívny návyk do budúcnosti.

Skauti a skautky

Do skautskej vekovej kategórie sa radia deti vo veku 11 až 14 rokov.

Heslo skautov a skautiek je: Buď pripravený/Buď pripravená!

Symbolizuje snahu všetkých skautov byť pripravený pomôcť, ochrániť slabších a tiež byť pripravený učiť sa nové veci a napredovať.

Rangeri a rangerky

Do rangerskej vekovej kategórie sa radia deti vo veku 15 až 18 rokov.

Heslo rangerov a rangeriek je: Veď príkladom!

Zahŕňa v sebe dve roviny – prvou je skutočnosť, že ako ranger už pomáhaš mladším členom na ich skautskej ceste, možno radcuješ a pripravuješ program. Druhou je to, že najlepším spôsobom, ako druhých viesť, je vlastným príkladným životom. Ten si ale vyžaduje sústavnú prácu na sebe, neustály osobný rast. Dlhšia verzia hesla by mohla znieť: "Rozvíjaj sám seba, ale odovzdávaj a buď vzorom pre druhých."